Jak jednoduše přeměnit uživatele v odběratele?

Máte emailovou databázi? Vizitky? Chcete mít na webu vlastní design tlačítka?

A hledáte způsob, jak proměnit vaše uživatele/emailovou databázi v odběratele vašeho chatbota?

Použijte Manychat growth tool s názvem „Messenger Ref URL„.

Není potřeba ho nijak složitě nastavovat a můžete ho kreativně využít pro získávání nových subscriberů. (viz video níže, kde ukazuji, jak ho využívám já pro získávání subscriberů z emailové databáze)

1. krok

V prvním kroku nastavení widgetu si zvolíte flow – Opt-in Message, což znamená zprávu nebo sérii zpráv, kterou jako první pošlete uživateli, když se proklikne přes váš odkaz. Můžete ho taky přidat do sekvence.

2. krok

V druhém kroku se vám objeví váš unikátní odkaz, který si můžete pomocí tlačítka „Copy URL to Clipboard“ zkopírovat a začít používat.

Po kliknutí na tenhle odkaz uživatele přesměrujete přímo do Messengeru a tam mu chatbot pošle vaši první zprávu (Opt-in Message). Výhodou tohoto growth tool a je to i důvod, proč je jeden z mých nejoblíbenějších je, že ve chvíli, kdy uživatel proklikne, tak ho máte automaticky v databázi a můžete mu ihned začít posílat broadcasty (hromadné zprávy). Nemusí se přihlášením odklikávat a tak máte 100% úspěšnost po kliknutí na odkaz. Předejdete tomu, že se do vaší databáze pár procent lidí už nikdy nepřipojí, protože zapomenou potvrdit registraci.

Nezapomeňte ho ale na to předem upozornit a uvést, že od vás bude dostávat zprávy.

Tuhle metodu můžete využít asi 1438 způsoby… Tady je pár z nich:

🔥 Trackování zákazníků při objednávce – otagování jejich nákupu
🔥 Strategie něco za něco – „pošlu vám ebook do Messengeru“
🔥 Vizitky s odkazem do chatbota
🔥 Vlastní design tlačítka na webu
🔥 Alternativa, když nefunguje tlačítko „Poslat do Messengeru“

Připravil jsem si pro vás flow, která vám ukáže jak to funguje. Odkaz vypadá takhle: https://m.me/labori.cz?ref=w4459978 a stačí na něj kliknout, ostatním vás provedu v Messengeru.

Podívejte se na video tutoriál:

A proč vlastně převádím emailové databáze do chatbota? O tom si můžete přečíst v mém dalším článku Proč email marketing umírá a nahradí ho chatboti?.

Napište mi, jak se vám tenhle tutoriál líbil a jak tenhle growth tool využijete vy. 😉

Vytvořil jsem první chatbot online kurz Robchatbot, který vás naučí vytvořit chatbota krok za krokem. Píšu blog Laboři.cz, kde sdílím novinky a tajné techniky a strategie, které mi pomohli prodat za 6,5 milionu korun během 24 hodin. Pomáhal jsem první umělecké školce Fox and Rose získat klienty. V 17 jsem začal pracovat pro jednu z nejprestižnějších marketingových agentur SYMBIO. A teď se na volné noze věnuji online marketingu a chatbotům.

Mám vám dát vědět, až vyjde další článek? 

Komentáře